پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).

آخرین اخبار

27. آوریل 2015 - 21:19   |   کد مطلب: 292756
شاخ شمیران : همایش تنویر منزلت و نقش زن با الهام از سیره پیامبر مهر و رحمت (ص) در شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، همایش آشنایی با سیره پیامبر رحمت و مهربانی با حضور امام جمعه و ائمه جمعه و جماعت ،فرماندار ،مدیر آموزش و پرورش ،شهردار تازه آباد ، روسای ادارات و ارگانهای سطح شهر ، فرهنگیان و مردم ثلاث باباجانی در سالن چند منظوره آموزش و پرورش برگزار شد .

رئیس اداره آموزش و پرورش ثلاث باباجانی در این مراسم ضمن خیر مقدم به مدعوین همایش ،با اشاره به مقوله مهم فرهنگ در جامعه ،آنرا بنیاد و زیربنای توسعه هر کشوری دانست .

ایوب محمدی پور گفت : در طول تاریخ اسلام همواره توجه به فرهنگ و علم آموزی بیش از سایر مسائل مورد توجه قرار گرفته و در جایگاه بالای بوده است .

محمدی پور سخنرانی های مذهبی ، مولودی‌خوانی، نی نوازی ، کلیپ آشنایی با سیره پیامبر(ص) ،مسابقه فرهنگی و....  را از جمله برنامه های همایش آشنایی با سیره پیامبر رحمت و مهربانی دانست .

امام جمعه ثلاث باباجانی نیز از حضور دانش آموزان ، فرهنگیان و مسئولان شهرستان ثلاث باباجانی در این همایش معنویی تقدیر و تشکر کرد .

ملا احمد شیخی علم آموزی ،تحقیق در مورد اسلام واقعی را از وظایف اصلی مسلمانان دانست و گفت : نباید کورکورانه و بدون تحقیق مسائل را قبول کرد بلکه باید با خواندن و تحقیق به حقیقت مسائل و مطالب پی برد همانطور که پیامبرگرامی اسلام (ص) قبل از این به پیامبری مبعوث شود در مورد بت پرستی تحقیق و تفحص کرد .

ماموستا شیخی افزود : بعد از آن بود که آیه مبارک قرآن « اقرا » یعنی بخوان بر رسول خدا نازل شود و نزول این کلمه به عنوان اولین کلمه قرآن برای مسلمانان اهمیت خواندن و تحقیق را می رساند .

شیخی خاطرنشان کرد : پس قرار نیست هرکسی حرفی بزند ما آن را به عنوان حجت قبول کنیم و بنا به آیات و روایات ما به عنوان مسلمان باید خود تحقیق کنیم تا به نتیجه قطعی برسیم .

وی در ادامه با اشاره به اقدامات گروهای تکفیری در مناطق و کشورهای اسلامی و جنگ طلبی و اسلام هراسی آنان گفت : مومن یعنی اهل ایمان با عقیده پاک ، مومن یعنی امین مردم و حافظ جان و ناموس انسان ها .

امام جمعه ثلاث باباجانی همچنین اظهار داشت : مشاهده رفتار گروهک های تکفیری چنانکه می بینم هیچ ارتباطی با راه و روش پیامبر(ص) و صحابه گرانقدر آن ندارد و این مسایل باید برای همه روشن شود و اینکه کشت و کشتار در دین اسلام هیچ جایگاهی ندارد و مسلمانان از آن اعلام بیزاری  و انزجار می کنند.

ملا احمد شیخی گفت : دین اسلام همیشه برای همه در ابتدا بشیر است سپس نذیر اما کروهگ های نوظهور اسلام نما برخلاف سیره رسول گرامی اسلام عمل می کنند و در ابتدا نذیر و عذاب دهنده هستند و هیچ نشانی از مهربانی و بشارت اسلامی که مهمترین مقوله اسلام برای دیگر ادیان و جوامع است به چشم نمی خورد .

ماموستا شیخی در پایان دانش آموزان را به تحقیق در مسایل دینی و درس خواندن تشویق کرد و افزود : همانطور که قرآن کریم می فرماید خودتان تحقیق کنید و هیچ چیزی را چشم بسته قبول نکنید .

دیدگاه شما