پربیننده ها

آخرین اخبار

25. ارديبهشت 1396 - 13:51   |   کد مطلب: 295542
شاخ شمیران:جشن تکلیف و عبادت دانش آموزان دختر مدارس سطح شهر تازه آباد در مسجد جامع شهرستان برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران،  جشن تکلیف وعبادت دانش آموزان دختر مدارس سطح شهر تازه آباد با حضور امام جمعه شهرستان ، مدیر آموزش و پرورش و معاونت پرورشی ،کارشناسانی از اداره و مربیان و مدیران دانش آموزان  در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

 

 

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان مدارس دخترانه شهر تازه آباد اظهار داشت: شما دانش آموزان که امروز جشن عبادتتان را برگزار کرده‌اید، در حقیقت از امروز خداى متعال با همه‌ى عظمت و جلال خود، با شما حرف مى‌زند و شما را مخاطب خود قرار مى‌دهد.

 

 

ایوب محمدی پور گفت : دانش آموزانی که به سن تکلیف مى رسند نماز بر آنها واجب می شود و باید نماز بخوانند ،عبادت کنند  قرآن بخوانند و دستورهاى دینى را انجام دهند و به واجبات عمل نمایند و از آنچه که خداوند ممنوع ساخته پرهیز کنند.

 

 

در قسمت دیگری از برنامه امام جمعه محترم شهرستان در سخنانی اظهار داشت  : یکی از شرایطی که اسلام برای برگزاری این جشن در نظر گرفته سن بلوغ است.

 

 

ملا احمد شیخی افزود : خداوند متعال این شرایط سنی را برای شما قرار داده که از امروز در برابر همه نعمتهایی که به انسان داده شده است شکر گذار باشید.

 

 

ماموستا شیخی همچنین در ادامه خطاب به والدین و مربیان دانش آموزان گفت: بنا به شرایط سنی بچه های ما از امروز نیاز بیشتری به حمایت ، دقت و توجه دارند که آن بایدهایی که از امروز انجام دهند .

 

 

وی افزود : نبایدهایی که مراعات کنند را با یادآوری و نگاه تیز بینانه به این بچه ها بیاموزند تا در ذهن آنها نهادینه شود.

 

 

امام جمعه ثلاث باباجانی در پایان اظهار داشت: دوره ابتدایی یکی از حساس ترین و مهمترین دوره های تحصیلی می باشد که شخصیت بچه ها در همین دوره شکل می گیرد آنچه که امروز ما داریم به بچه در مدارس آموزش می دهیم این بنای شخصیت های فرزندان ما در آینده می باشد.

 

 

برگزاری نماز جماعت به امامت امام جمعه شهرستان ،مراسم دعا و نیایش ،بریدن کیک و خواندن سوگند نامه تکلیف از دیگر برنامه های این مراسم بود در این مراسم بیش از 200 دانش آموز حضور داشتند .

دیدگاه شما