آخرین اخبار

25. خرداد 1396 - 23:09   |   کد مطلب: 295602
شاخ شمیران: مدیر آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی گفت :دو دستگاه کانکس با امکانات جانبی در روستاهای سید ناب دیم و پالان نصب شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، شهرستان ثلاث  باباجانی یکی از شهرستان های محروم استان کرمانشاه است که در نواحی مرزی با کشور عراق قرار گرفته است .

 

محرومیت این نقطه از کشور در دوران طاغوت و جنگ تحمیلی موجب شد تا پیشرفت آنچنانی را از این شهرستان شاهد نباشیم.

 

یکی از محرومیت های این منطقه کمبود مدارس و وجود مدارس خطر آفرین در برخی از مناطق محروم شهرستان ثلاث باباجانی هستیم .

 

مدارسی که اکثر قدمتی بالای 30 سال دارند و یا در روستاهای هستند که با گل و خشت درست شده اند و هر لحظه جان دانش آموزان را تهدید می کنند.

 

 

اما در چند سال اخیر اقدامات خوبی برای جایگزینی این مدارس شده است و با همت رئیس و مجموعه اداره آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی و تعامل سازنده اداره کل آموزش و پرورش استان و سازمان نوسازی مدارس کرمانشاه بسیاری از مدارس خطر آفرین یا بازسازی شده اند و یا با نصب کانکس رفع خطر گریده اند.

 

به طور ویژه در 3 سال اخیر تاکنون بیش از 30 کانکس و پیش ساخته در روستاهای دارای مدارس خطر آفرین با پیگیریهای مدیر آموزش و پرورش نصب شده است .
 
 
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی در گفت و گو با خبرنگار شاخ شمیران، اظهار داشت :جایگزینی  و رفع مشکلات مدارس خطر آفرین شهرستان با سرعت قابل توجهی در حال انجام است  و مدیریت آموزش و پرورش با پیگیریهای  به بعمل آمده در سه سال اخیر موفق به نصب بیش از 30 کانکس بجای مدارس خطر آفرین در روستاها شده است .
 
 
ایوب محمدی پور گفت : با رایزنی های صورت گرفته و از محل اعتبارات بنیاد برکت یک باب مدرسه در روستای کانی رش در حال ساخت و بهره برداری می باشد.
 
محمدی پور افزود : ساخت مدرسه نیمه تمام فرهنگیان تازه آباد ،ادامه ساخت مدرسه روستای نیرژ،آماده سازی مقدمات ساخت تعدادی از مدارس روستایی از محل اعتبارات خیرین ،انجام تعمیرات تعداد زیادی از مدارس شهرستان ،هوشمند سازی بیش از 50 کلاس درس و تجهیز مدارس به امکانات مورد نیاز از برنامه های در دست اقدام این مدیریت است که هم اکنون در حال اجرای آن هستیم.
 

 وی در پایان  خاطر نشان کرد در دوهفته اخیر در روستاهای سیدناب دیم و پالان با نصب دو دستگاه کانکس با امکانات  جانبی ، جایگزین مدارس خطر آفرین این روستا ها شد. 

دیدگاه شما