آخرین اخبار

25. مرداد 1396 - 16:10   |   کد مطلب: 295739
شاخ شمیران: دکتر حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در شهرستان ثلاث باباجانی گفت :مجتمع جامع خدمات بهزیستی منشاء خدمات بسیاری به مردم ثلاث باباجانی خواهد بود.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، جلسه هماهنگی راه اندازی مجتمع جامع خدمات بهزیستی در شهرستان ثلاث باباجانی با حضور معاون معاون امور اجتماعی سازمان و مدیران کل بهزیستی کشور، فرماندار و امام جمعه شهرستان ، مدیرکل و معاونین بهزیستی استان کرمانشاه و شورای اداری شهرستان در فرمانداری شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی ضمن تشکر از حضور مهمانان عزیز در این نقطه محروم و مرزی اظهار داشت : شهرستان جنگ زده ثلاث باباجانی بیش از 40 کیلومتر مرز مشترک با کشور نا امین و بی ثبابت عراق دارد .

 

علی اکبر اکبری گفت : قدمت بهزیستی در شهرستان ثلاث باباجانی به 20 سال می رسد و این نهاد از 20 سال گذشته به مردم این دیار ارائه خدمات می دهد که جای تقدیر و تشکر را دارد.

 

 

اکبری افزود : بیش از 1000 نفر تحت پوشش بهزیستی شهرستان است و این نشان اهمیت جایگاه این اداره در شهرستان دارد.

 

فرماندار ثلاث باباجانی در پایان عدم وجود وسیله نقلیه ، مکان مناسب ، کمبود برخی امکانات و ... را از مشکلات بهزیستی شهرستان ثلاث باباجانی می داند.

 

 

امام جمعه ثلاث باباجانی نیز در این جلسه بیکاری را مهمترین مشکل شهرستان عنوان کرد.

 

ملا احمد شیخی گفت : استان کرمانشاه در کشور بیشترین بیکاری را دارد و در بین شهرستان های استان کرمانشاه ، ثلاث باباجانی نیز بیشترین بیکاری را دارا است .

 

ماموستا شیخی افزود : متاسفانه دیگر کشاورزی و دامداری در شهرستان جواب نمی دهد و با توجه به اینکه بسیاری از جوانان تحصیل کرده هستند توقع شان بالا رفته است و این موجب شده است کمتر به این حوزه ها توجه شود.

 

 

امام جمعه ثلاث باباجانی از سپاه ، کمیته امداد امام خمینی (ره) و هلال احمر تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت : این ادارات و نهادها به راستی در شهرستان خدمات زیادی را انجام داده و خواهند داد و مردم زیادی را از لحاظ مالی و اشتغالی تحت پوشش قرار داده اند و این ادارات و نهادها نعمتی برای شهرستان هستند .

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ثلاث باباجانی نیز در این جلسه عنوان کرد : مردم ثلاث باباجانی بیش از 200 شهید و 150 جانباز به انقلاب تقدیم کرده اند و این نشان از روحیه انقلابی گری مردم این دیار دارد.

 

 

جوهر محمدی گفت : شهرستان ثلاث باباجانی با جمعیتی بالغ بر 35 هزار نفر و با وسعتی بیش از 1800 کیلومتر در غربی ترین نقطه غرب کشور قرار دارد.

 

محمدی گفت : اداره بهزیستی در طول 20 سال استقرار در شهرستان خدمات شایانی به مردم ارائه داده است اما این خدمات با توجه به محرومیت زیاد شهرستان کافی نبوده است .

 

وی عنوان کرد : ثلاث باباجانی در حوزه های توانبخشی و پیشگیری مشکلات زیادی دارد که امیدواریم با راه اندازی این مجتمع خدماتی مشکلات زیادی از افراد تحت پوشش این نهاد مرتفع گردد.

 

 

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه نیز با تشکر از امام جمعه ، فرماندار و نماینده پیگیر اورامانات گفت : ما به شهرستان ثلاث باباجانی با توجه به موقعیت و محرومیت آن نگاه ویژه ای داریم .

 

دکتر امید قادری افزود : با افتتاح مجتمع جدید در شهرستان ثلاث باباجانی شاهد ارائه خدمات زیادی به مردم محروم شهرستان خواهیم بود .

 

وی بیان داشت : توجه به زیر ساخت ها و اشتغال زایی در رشته های مختلف ... از مهمترین برنامه های در دست اجرا می باشد.

 

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه همچنین گفت : مشکل مسکن خانوارهای دو معلوله ان شاء الله امسال حل خواهد شد و کسانی که مسکن ندارند برای آنها مسکن درست خواهد شد.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور نیز در این جلسه اظهار داشت : خدمت به قشر محروم جامعه از افتخارات بهزیستی است .

 

 

 دکتر حبیب الله مسعودی فرید از پیگیری ها و همراهی نماینده اورامانات جهت افتتاح این مجمتع خدماتی در شهرستان ثلاث باباجانی تشکر کرد.

 

دکتر مسعودی فرید اظهار داشت : افتتاح این مجتمع در شهرستان می تواند زمینه ارائه خدمات زیادی به مردم عزیز این دیار باشد.

 

 

وی با اشاره به اورژانس اجتماعی گفت : اورژانس اجتماعی از دیگر طرح های بهزیستی کشور از که در شهرهای با جمعیت بالای 50 هزار نفر اجرا شده است و تلاش ما این است که اورژانس اجتماعی را نیز به دیگر شهرها کم جمعیت بیاوریم .

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور افزایش مستمری کسانی که تحت پوشش بهزیستی کشور هستند را مبارک خواند و گفت : با این خدمت بزرگ که نتیجه تلاش دولت و مجلس است بخش زیادی از مشکلات مالی محرومان جامعه حل شده است.

 

 

دیدگاه شما