آخرین اخبار

14. آبان 1396 - 12:43   |   کد مطلب: 295912
شاخ شمیران:در ششمین دوره مسابقات رباتیک آزاد کشوری که به میزبانی استان کردستان و با حضور نماینده ثلاث باباجانی برگزار شد ، در لیگ دانشجویی تیم رباتیک طراحان هوش مصنوعی ثلاث باباجانی با سرپرستی مهندس سیروان نادری نژاد مقام پنجم مسابقات را کسب کرد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، مسابقات رباتیک کشوری در شهر سنندج مرکز استان کردستان برگزار شد.

 

در این مسابقات که تیم اعزامی رباتیک دانش آموزان ثلاث باباجانی اعلام حضور کرده بودند که این تیم به اشتباه بجای لیگ مسیر یاب دانش آموزی در لیگ مسیریاب دانشجویی ثبت نام شده بود در مسابقات دانشجویی کشور شرکت کردند.

 

رییس دانشگاه آزاد سنندج به عنوان سخنران مراسم افتتاحیه ، توجه به علم رباتیک  را به مولفه پیشگام توسعه و پیشرفت در جهان نام برد .

 

دکتر کیانی از حضور 83 تیم در لیگ های پرنده ، جنگجو ، نمایشی ، مسیریاب و فوتبالیست در این مسابقات خبر داد.

 

دکتر کیانی از بعضی نواقض پیش آمده برای تعدادی از شرکت کنندگان عذر خواهی کرد و خواستار رفع این مشکلات در دورهای بعد شدند .

 

 

وی افزود : تامین نیاز جامعه صنعتی کشور از طریق ربات، پیوند دانشگاه و صنعت ، ایجاد روحیه و انگیزه بین دانشجویان و استادان ،تقویت کار گروهی و رسیدن به مرز دانش و شناسایی و حذب نخبگان و عدم فرار به کشورها خارجی (فرار مغزها) و تجاری سازی و کاربردی کردن صنعت رباتیک را از اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کردند.

 

رییس دانشگاه آزاد سنندج در پایان از حامیان و پشتیبانان دانشگاه آزاد در برگزاری مسابقات تشکر و قدردانی کرد .

 

تیم های شرکت کننده با رژه از مقابل مدعوین و تماشاگران آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات اعلام کردند.

 

سرپرست تیم اعزامی ثلاث باباجانی در گفت و گو با خبرنگار شاخ شمیران، با انتقاد از ثبت نام تیم دانش آموزی ثلاث باباجانی برای لیگ دانشجویی اذعان کرد ربات ساخته شده برای مسابقات لیگ دانش آموزی آماده شده بود و مناسب لیگ دانشجویی نبود.

 

 

مهندس سیروان نادری نژاد گفت : این ربات براساس استانداردهای زمین لیگ دانش آموزی ساخته شده بود .

 

مهندس نادری نژاد همچنین از آماده نبودن پلاک مخصوص رژه برای ثلاث باباجانی و ثبت آن به اسم ایلام انتقاد کرد و افزود : در آینده نزدیک مقام بالاتری که شایسته ثلاث باشد را برای دیارمان به ارمغان میاریم .

 

سرپرست تیم اعزامی ثلاث باباجانی گفت : هدف از اعزام به مسابقات نشان دادن توانمندی دانش آموزان و نخبگان شهرستان و همچنین مجوز حضور در مسابقات خارج از کشور و آشنایی دانش آموزان و نخبگان شهرستان با فضای رقابت و تشویق به نوآوری و ابتکارات و اختراعات و افزودن نام شهرستان ثلاث به شهرهای رباتیکی کشور است .

 

مهندس نادری نژاد ابراز امیدواری کرد : فرزندان دیارمان در آینده رباتهایی را طراحی کنند که در خدمت بشریت باشد .

دیدگاه شما