آخرین اخبار

15. آبان 1396 - 12:57   |   کد مطلب: 295914
شاخ شمیران: ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه تنها شهرستانی است که زمین فوتبال استاندارد و چمن ندارد و سال ها است که وعده مسئولین در این خصوص تحقق نیافته است.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، ثلاث باباجانی شهرستانی محروم در غربی ترین نقطه غرب کشور در استان کرمانشاه و هم مرز با کشور عراق است .

 

این شهرستان یکی از محروم ترین شهرستان های کشور و استان کرمانشاه است که فاقد بسیاری از امکانات ورزشی ، رفاهی ، بهداشتی و ... است .

 

در این بین امکانات ورزشی شهرستان ثلاث باباجانی بیش تر از سایر حوزه ها مورد انتقاد جوانان قرار گرفته است چرا که جوانان با انگیزه و شوقی که دارند فضا و امکانات لازم را در اختیار ندارند تا بتوانند استعداد و علایق خود را به نمایش بگذارند.

 

نبود سالن های ورزشی استاندار با امکانات ورزشی ، نبود استخر و زمین چمن و ... یکی از صدها مشکلات در حوزه ورزش شهرستان ثلاث باباجانی است .

 

در این بین با توجه به گرایش بیشتر جوانان به ورزش فوتبال ، زمین چمن استاندارد یکی از مهمترین و اصلی ترین خواسته های جوانان در طول دهه اخیر بوده است و در این بین به کرات مکرر مسئولین امر قول حل مشکل زمین فوتبال را به جوانان داده اند .

 

 

ثلاث باباجانی در واقع تنها شهرستان در استان کرمانشاه است که زمین فوتبال چمن ندارد و این امر خود نشان از میزان محرومیت این شهرستان مرزی و جنگ زده از امکانات ورزشی است .

 

زمین فوتبال ثلاث باباجانی که در ورودی شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی قرار دارد همواره شاهد حضور علاقه مندان به این رشته ورزشی است و تعداد این جوانان به اندازه ای است که چشم هر مسافری را به خود خیره می کند .

 

یکی از مشکلات زمین فوتبال ثلاث باباجانی این است که در فصل زمستان با توجه به بارش ها آب در آن جمع می شود و به نوعی به استخر تبدیل می شود و در فصل بهار نیز با توجه به رویش علف های هرز این محل به عنوان چرای دام ها در برخی از روستای بهار مورد استفاده دامداران قرار می گیرد.

 

 

یک فوتبالیست ثلاث باباجانی :زمین چمن می تواند زمینه معرفی استعدادهای جوانان ثلاث باباجانی باشد

 

جبار فیروزی یکی از صدها جوان علاقه مند به رشته ورزشی فوتبال در ثلاث باباجانی است که سال ها برای حضور در دیگر تیم های استانی و کشور تلاش کرد و در این زمینه موفقیت های را هم پشت سر گذاشت .

 

 

این ورزشکار در گفت و گو با خبرنگار شاخ شمیران، اظهار داشت : ثلاث باباجانی یکی از شهرستان های استان کرمانشاه است که دارای استعدادهای فراونی در رشته ورزشی فوتبال است .

 

فیروزی افزود : اصلی ترین مانع پیشرفت جوانان نبود امکانات و عدم توجه به جوانان این دیار درخصوص تامین اعتبارات و هزینه های لازم برای حضور ورزشکاران در مسابقات استانی و کشوری است .

 

 

وی عنوان کرد : اگر کسی بخواهد استعدادهای خودش را به استان و دیگر تیم های کشور بشناساند باید با هزینه شخصی خود اقدام کند و این امر برای خانواده های این دیار محروم و نیازمند شدنی نیست .

 

جبار فیروزی خاطرنشان ساخت : نبود زمین چمن موجب محرومیت هایی برای ورزش فوتبال شهرستان می شود به عنوان مثال تیم فوتبال شهرستان ثلاث باباجانی در لیگ استان حضور داشت اما به دلیل نبودن زمین چمن در شهرستان مجبور می شود که بازی های خود را به عنوان میزبان در سایر شهرستان های همجوار با پیمودن مسافت و صرفه هزینه های برگزار کند و این امر خود یک نمونه کوچک از نیاز به زمین فوتبال است .

 

فیروزی که هنوز دل از فوتبال نکنده است با ایجاد فروشگاهی ورزشی با تامین وسایل ورزشی جوانان و نوجوانان با قیمت مناسب در پایان گفت : اگر زمین فوتبال شهرستان ثلاث باباجانی چمن شود می تواند زمینه مناسبی برای پیشرفت و رفع موانع و مشکلات را در پیش روی روزشکاران قرار دهد.

 

 

رئیس اداره ورزش و جوانان ثلاث باباجانی : زمین فوتبال ثلاث باباجانی چمن می شود

 

بختیار میرکی زاده در گفت و گو با خبرنگار شاخ شمیران، اظهار داشت : مسئولین استانی اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه وعده حل مشکل زمین چمن ثلاث باباجانی را داده اند .

 

سرپرست اداره ورزش و جوانان ثلاث باباجانی گفت : در سومین جلسه شورای اداری ورزش و جوانان استان کرمانشاه که در شهرستان هرسین با ریاست مدیرکل و معاونین و روسای ادارات ورزش شهرستانهای استان برگزار مشکلات استخر و زمین چمن شهرستان ثلاث  باباجانی به عنوان یکی از مهمترین نیازهای این شهرستان محروم و مرزی مطرح گردید.

 

 

میرکی زاده افزود : ثلاث باباجانی هنوز زمین چمن ندارد و زمین چمن یکی از نیازهای اصلی فوتبال دوستان است .

 

وی بیان داشت : الحمدالله با مساعدت مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان کرمانشاه اعتبارات بسیار خوبی جهت چمن کردن زمین فوتبال ثلاث باباجانی در دست اقدام است .

 

نماینده اورامانات : اعتبار لازم را برای چمن زمین فوتبال ثلاث باباجانی از وزیر ورزش گرفته ام

 

شهاب نادری در گفت و گو با خبرنگار شاخ شمیران، از پیگیری های لازم برای چمن کردن زمین فوتبال ثلاث باباجانی خبر داد.

 

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی افزود : شهرستان ثلاث باباجانی در زمینه ورزشی مشکلات فراوانی دارد که نبود زمین چمن یکی از مهمترین های آنها است .

 

 

نادری اظهار داشت : در کنار تلاش برای رفع سایر مشکلات در حوزه ورزش تلاش های را برای گرفتن اعتبارات لازم برای چمن فوتبال شهرستان ثلاث باباجانی را انجام داده ام .

 

وی خاطرنشان ساخت : در این خصوص از وزیر محترم ورزش وعده لازم در خصوص تامین اعتبار چمن نمودن زمین فوتبال ثلاث باباجانی را گرفته ام و امیدوارم در سال آینده این خواسته به حق و ضروری ورزشکاران این شهرستان محروم محقق شود.

دیدگاه شما