پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).

آخرین اخبار

7. مارس 2018 - 12:46   |   کد مطلب: 296112
چشمه شفابخش و درمانی بیماری های کلیوی استان کرمانشاه را بشناسیم /
چشمه ریزه نعمتی ناشناخته خداوند در عمق کوه های سر به فلک کشیده ثلاث باباجانی
شاخ شمیران: چشمه ریزه شاید برای تعداد اندکی از مردم استان کرمانشاه نام آشنا باشد اما واقعیت ناراحت کننده این است که این چشمه با خاصیت و ویژگی های منحصری که دارد می تواند یکی از قطب های درمانی و گردشگری کشور باشد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران،شهرستان ثلاث باباجانی در 136 کیلومتری شمالغرب شهر کرمانشاه واقع شده است. ثلاث باباجانی اب داشتن طبیعت خیره کننده، زیبا و بکر در منطقه ای کوهستانی نظر هر بیننده ای را به خود معطوف می دارد که این از جمله ویژگی های برجسته این شهرستان می باشد.

 

چشمه ریزه در ۱۳۰ کیلومتری مرکز استان کرمانشاه در جوار کوههای سر به فلک کشیده شهرستان ثلاث باباجانی واقع شده است از لحاظ جغرافیایی یک منطقه معتدل کوهستانی به حساب میاید و فاصله آن تا مرکز شهرستان ثلاث باباجانی ۲۰ کیلومتر است.

 

 

اگر در مسیر فی ما بین شهرستان جوانرود به ثلاث باباجانی حرکت کنیم بعد از طی مسیر ۲۰ کیلومتر به دوراهی بخش میرآباد خواهیم رسید و در همان سیر و به فاصله ۵۰۰ متری روستای حشمر واقع است که جاده فرعی به سمت راست جدا شده است. اینجا مسیر مربوط به چندین روستا و همچنین چشمه شفا بخش ریزه است از اینجا به بعد تا فاصله ۴ کیلومتر جاده آسفالت است و در مسیر منتهی به چشمه ریزه به طول ۵ کیلومتر جاده شن ریز شده است تا خود چشمه ریزه .

 

 

چشمه ریزه در نطقه ای واقع شده است که در مسیر خود آبادی های زیادی را در بر میگرد و طبق روایات این چشمه نظر گاه (( شیخ عبدالقادر گیلانی )) است و به همین خاطر مریضان کلیوی میبایستی برای رفتن به نظر گاه ایشان از کوه روبروی چشمه بالا بروند .

 

 

چشمه ریزه خواص درمانی دارد و مهم ترین خاصه آن خلاص شدن از سنگ کلیه است به این صورت که به هنگام ورود به محوطه مریض از آب چشمه را مینوشد و بعد از کمی استراحت مسیر نظرگاه را در پیش گرفته تا به بالای کوه ( نظرگاه ) برسد در انجا هم بعد از استراحتی کوتاه راه پس را در پیش بگیرند .

 

 

اما سکوت خبری و گمنام ماندن این مکان ارزشمند برای نیازمندان و مسافران مانع حضور گردشگران به این نقطه شده است .

 

مسافرانی هم که این مکان می آیند خوب می دانند آب پاک و زلان این چشمه می تواند چه دردهای را درمان کند برای همین است هر وقت که می آیند برای بستگان خود نیز از این آب می برند.

 

 

این چشمه و محیط آن برای اهالی شهرستان بسیار ارزشمند هستند به همین دلیل سالی چند بار مسئولین ادارات و دوستداران محیط زیست اقدام به پاکسازی این نقطه از زباله می کنند.

 

 

حال می بایست به همگان بخصوص به کسانی که سنگ کلیه دارند پیشنهاد کرد اگر هم درمانی آسان و هم سفری سیاحتی می خواند که در دل کوه های سربه فلک کشیده روز خود را بگذارند بودن شک ریزه با صفاترین جای است که می توانند انتخاب کنند.

 

 

امیداست همه ی ما با هم رسانه ای باشیم در خصوص معرفی این مکان ارزشمند ناشناخته برای نیازمندان و مسافرانی که زیبای های طبیعت را می خواهند.

دیدگاه شما