آخرین اخبار

12. شهريور 1395 - 13:17   |   کد مطلب: 294452
شاخ شمیران:همایش پیشگیری از خودکشی و مراسم تقدیر و تجلیل از بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، هکایش پیشگیری از خود کشی و تقدیر از بهورزان ثلاث باباجانی با حضور امام جمعه شهرستان ، معاون فرمانداری ، مدیر شبکه معاونت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، دکتر عارفی دکترای مشاوره و روانشناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ، نمایندگان ناحیه مقاومت بسیج سپاه و مسئولین و پرسنل شبکه بهداشت و درمان در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ثلاث باباجانی برگزار گردید.

 

در ابتدا این همایش سرپرست شبکه بهداشت و درمان ضمن خیر مقدم از حضار گرامی از زحمات و تلاش های بهورزان شهرستان ثلاث باباجانی تقدیر و تشکر کرد .

 

 

دکتر پویان احمدی گفت : بهورز کسی که از میان مردمش برخاسته و در روستا و زادگاهش برای رضای حق ، سلامت را به مردم اش تقدیم می کند و بهورزان از جمله پرسنل پر تلاش شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان هستند که در خط مقدم ارتقاء و حفظ سلامتی صادقانه در خانه های بهداشت ، مشغول به فعالیت می باشند و برای تک تک آنان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون نمود.

 

در ادامه ی مهندس صحرایی مدیر شبکه معاونت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز بهورز رو به تمامی بهورزان  تبریک گفت و اظهار داشت : بهورز کسی است که در این حرفه مقدس، هدف والایش خدمت به مردم و ارتقای سلامت دیارش بوده و همیشه و همه جا در کنار مردم و همگام و همراه با آنها در جهت مرتفع کردن مشکلات روستا سعی می کند تا انشا اله همه این زحمتها توشه ای برای ذخیره آخرتش باشد.

 

 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی نیز ضمن تبریک روز بهورز با اشاره بحث خود کشی به مذمت خودکشی از دیدگاه قرآن و احادیث پرداخت.

 

ملا احمد شیخی گفت : بی تردید هم در قرآن کریم و هم در روایات از خودکشی نهی شده است و از جمله آیاتی که به گونه‌ای مستقیم‌، به موضوع خودکشی اشاره و از آن نهی فرموده‌، آیة 29 سوره مبارک نسأ است‌. در بخشی از این آیه شریف می‌خوانیم‌: ("وَلاَ تَقْتُلُوَّاْ أَنفُسَکُم‌ْ إِن‌َّ اللَّه‌َ کَان‌َ بِکُم‌ْ رَحِیمًا)  خودکشی نکنید. خداوند نسبت به شما مهربان است‌."

 

ماموستا شیخی در ادامه بحث در تفسیر آیه شریفه «إِن‌َّ اللَّه‌َ کَان‌َ بِکُم‌ْ رَحِیمًا»  بیان نمود که خداوند مهربان‌، نه تنها راضی نمی‌شود دیگری شما را به قتل برساند، بلکه به خود شما هم اجازه نمی‌دهد که با رضایت خود، خویشتن را به دست نابودی بسپارید.

 

 

در بخشض دیگری از این همایش دکتر عارفی با تبریک گفتن روز بهورز و آرزوی سلامتی برای بهورزان زحمتکش ، به بیان افسردگی و خودکشی از دیدگاه روانشناختی پرداخت و آن را به عفونت ساده تشبیه نمود که اگر به مرور زمان درمان نشود منجر به نابودی فرد می شود .

 

دکتر عارفی افزود : روند رو به رشد خودکشی در ایران در مقایسه با سال‌های گذشته به وضعیت نگران‌کننده‌ای رسیده است که باید مسئولین به فکر آن باشند .

 

 

وی همچنین اظهار داشت : استان کرمانشاه که خود روزی دیار پهلوانان بوده ، متاسفانه امروز بیشترین آمار اعتیاد ، خودکشی و ناهنجاری را داراست.

 

در پایان این همایش نماینده بهورزان جهت تشکر از زحمات و تلاش های دکتر احمدی لوح ​تقدیری را به نمایندگی از کلیه بهورزان ​تقدیم ایشان نمود و در پایان این همایش از کلیه بهورزان و 6 نفر از بهورزان نمونه علمی با ارائه ی لوح تقدیر و هدیه  تجلیل شد.

دیدگاه شما