آخرین اخبار

6. مهر 1395 - 13:02   |   کد مطلب: 294521
شاخ شمیران: همایش انجمن معتادان گمنام هیئت اورامانات در شهرستان ثلاث باباجانی با حضور مسئولین برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران،همایش انجمن معتادان گمنام هیئت اورامانات با حضور امام جمعه محترم ثلاث باباجانی ، بخشدار مرکزی و مسئولین شهرستان و برخی از اعضای انجمن معتادان گمنام هیئت اورامانات در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ثلاث باباجانی برگزار گردید.

 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در این همایش ضمن خیر مقدم مهمانان گرامی ، از تلاش ها و زحمات انجمن معتادان گمنام هیئت اورامانات تشکر و قدردانی نمود.

 

ملا احمد شیخی گفت : روی آوردن به مواد مخدر از سستی ایمان و دوری از خداوند است که با نزدیکی به قرآن و الگو گیری از رهنمودهای بزرگان دین می توان بر هوای نفس غلبه کرد و جوانان و سایر اقشار جامعه را از آن دور کرد.

 

 

ماموستا شیخی افزود : یاد خدا آرام بخش روح و روان انسان ها است و تکیه به آن، کلید فائق آمدن به مشکلات و رسیدن به اوج افتخار و بالندگی در این دنیا و سعادت اخروی است.

 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در پایان اقدامات انجمن معتادان گمنام را خداپسندانه با اجر اخروی عنوان کرد و از مسئولین و مردم خواست همکاری لازم را با آنها به عمل آورند.

 

بخشدار مرکزی نیز در این همایش ضمن آرزوی موفقیت برای اعضای این انجمن ، اظهار داشت :عوامل زیادی در گرایش به مواد مخدر وجود دارند که شناسایی این عوامل به منظور جلوگیری از اعتیاد ضروری است.

 

 

علی رضا رستمی گفت :خطر اعتیاد مواد مخدر جدی است و این پدیده شوم تمام افراد جامعه را با هر گرایش و فکری، باسواد وبی سواد، شاغل وبیکار، زن ومرد و پیر وجوان تهدید می کند.

 

رستمی افزود : به همین منظور لازم است تمام افراد جامعه از این خطرات آگاه شوند تا ناخواسته در دام آن گرفتار نشوند.

 

در ادامه این همایش یکی از اعضای انجمن معتادان گمنام اظهار داشت: انجمن معتادان گمنام یک سازمان مردم نهاد غیر دولتی و غیر انتفاعی بین المللی است که در سال 1953 میلادی توسط افرادی که خودشان در چنگال اعتیاد گرفتار بودند بنیانگذاری شد.

 

این انجمن در بیش از 130 کشور جهان از جمله کشورهای مسلمان با هدف کمک و نجات معتادان از چنگال اعتیاد به مواد مخدر فعال است و جلسات انجمن به بیش از 70 زبان مختلف در سراسر جهان برگزار می شود. در ایران نیز فعالیت این انجمن از سال 1369 هجری شمسی به کمک چند عضو در حال بهبودی شروع گردید و در این سالها بسیاری از معتادان  توانسته اند با کمک این انجمن قطع مصرف کنند و راه جدیدی برای زندگی پیدا نمایند. روش بهبودی از بیماری اعتیاد در معتادان گمنام بر مبنای ارزش درمانی “کمک یک معتاد به معتاد دیگر” است. اعضای این انجمن از طریق کارکرد “دوازده قدم” معتادان گمنام و شرکت منظم در جلسات گروهی، چگونگی زندگی بدون مصرف مواد مخدر را از یکدیگر می آموزند و پیامدهای ناشی از بیماری اعتیاد را بهبود می بخشند.

 

 

وی افزود :هر کس که تمایل به قطع مصرف مواد مخدر دارد می تواند عضو انجمن معتادان گمنام  شود. عضویت در این انجمن هیچ شرط و شروطی ندارد. حتی اسم نویسی و درخواست کارت شناسایی هم در این انجمن صورت نمی پذیرد. هر معتادی بدون درنظر گرفتن نوع ماده مخدرمصرفی، نژاد، عقیده، جنسیت، سن و وضعیت مالی می تواند به انجمن معتادان گمنام بپیوندد. نه فقط گرفتاران مواد مخدر بلکه هر کسی که فکر می کند با مواد مخدر مشکل دارد هم می تواند به انجمن ملحق شود.

 

این عضو انجمن معتادان گمنام در پایان از معتادان در حال بهبودی و بهبود یافته و چگونگی گرفتار شدن در دام اعتیاد و رهایی از این بلای خانمان سوز که به کمک انجمن معتادان گمنام از دام اعتیار رها یافته اند پرداخت.

دیدگاه شما