آخرین اخبار

7. مهر 1395 - 16:16   |   کد مطلب: 294524
شاخ شمیران: همایش امنیت پایدار با محوریت روحانیون ، مردم و نیروهای نظامی و انتظامی منطقه به مناسبت همه دفاع مقدس در روستاهای مرزی شیخ صله برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، صبح امروز همایش امنیت پایدار در روستای شیخ صله با حضور روحانیون منطقه ، فرمانده سپاه استان ایلام ، فرمانده تیپ امیرالمومین ، فرماندار ثلاث باباجانی ، فرمانده سپاه ثلاث باباجانی ، شهردار و شورای شهر ازگله و مردم روستاهای مرزی منطقه شیخ صله برگزار شد.

 

ماموستا سید محمد محمدی  در این همایش به نمایندگی از روحانیون منطقه مرزی شیخ صله هفته دفاع مقدس را به ملت سربلند و آزاده ایران تبریک گفت.

 

ماموستا محمدی با اشاره به رشادت های مردم منطقه مرزی شیخ صله در دوران دفاع مقدس اظهار داشت : مردم این مناطق به همراه سایر مردم کشور امتحان بزرگ و سختی را با موفقیت پس دادند که برای همه ی ما باعث افتخار است .

 

مئسول مدرسه دینی مولوی تایجوزی گفت : مردمان مناطق مرزی شیخ صله از جان و مال خود برای دفاع از کشور دریغ نورزیدند و همگام با رزمندگان در برابر تجاوزها ایستادند.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد : در شرایط کنونی نیز مردمان این دیار همراه با نظام و دولت در همه ی صحنه های مهم کشور از صحنه های فرهنگی گرفته تا صحنه های سیاسی و ... حضور فعال دارند.

 

ماموستا سید محمد محمدی همچنین گفت : بحث اشتغال یکی از مهمترین نیازهای مردم منطقه است و امید است دولت توجه ویژه ای به نقاط مرزی داشته باشد.

 

ماموستا محمدی سازماندهی و فعالیت مستمر بازارچه مرزی را یکی از مهمترین ضروریات این منطقه مرزی دانست و عنوان کرد : مدیریت صحیح مرز می تواند بسیاری از مشکلات این منطقه را حل کند.

 

وی خاطرنشان کرد : توجه دولت به مقوله کشاورزی با توجه به نزدیکی از منطقه به طرح بزرگ سامانه انتقال آب گرمسیری و تعیین سهمیه برای این مناطق می تواند موجب رشد و شکوفایی منطقه و صادرات محصولات کشاورزی به کشور همجوار با کمترین هزینه شود.

 

 

ماموستا محمدی در پایان ضمن ذکر برخی از مشکلات و درخواست های مردم منطقه از مسئولین و نیروهای نظامی و انتظامی عنوان کرد : مردمان این دیار همچون گذشته مرزبان و مرزدار هستند و دوشادوش نیروهای نظامی و انتظامی از مرزهای کشور دفاع خواهند کرد.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در این همایش ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت : مردمان منطقه شیخ صله با دفاع از کشور برگ زرینی در تاریخ انقلاب و نظام به نام خوب به ثبت رساندند و این منطقه علارغم همه ی محرومیت ها و نارسایی ها نقش اصلی در مبحث امنیت پایدار در منطقه را ایفا می کند.

 

سردار سید صادق حسینی گفت : هفته دفاع مقدس یادآور همه ی دلیری ها و از خود گذشتگی های شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و رزمندگان در برابر استکبار جهانی است که با همه ی قوا بر علیه ایران اسلامی به جنگ پرداختند و در این بین نیز مجاهدت و نقش برجسته پیشمرگان کرد مسلمان که در مقابل رژیم یعث و مزدوران آنان ایستادند هیچگاه فراموش نخواهد شد بلکه این اقدام به عنوان مدالی درخشان بر گردن این عزیزان و مردمان آن دیار خواهد ماند و حافظه و تاریخ ایران اسلامی نیز آن را ثبت نموده است.

 

 

سردار حسینی افزود: ملت ایران هم صدا و هم سنگر با قومیت های مختلف در برابر تجاوز به کشور ایستادند تا که این افتخار و پیروزی بزرگ کسب شود و در کنار این پیروزی نقش خانه داران ما فراموش شود چراکه در این بین مادران و زنانی بودند که فرزندان و شوهرانشان را راهی جبهه ها کردند و با برعهده گرفتن مسئولیت سخت زندگی و تربیت فرزندان در جبهه های دیگه که امروز ثمره داده است کوشیدند.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در ادامه سخنان خود عنوان کرد : امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی شیطان اکبر درصدد ایجاد اختلاف در بین مسلمانانند و با تمام توان نقشه های خود را به وسیله نوچه هایشان در حال پیاده کردن هستند.

 

وی خاطرنشان کرد : دشمنان می خواهند ما را از قرآن و دستورات آن و رسول خدا (ص) دور کنند و فقط به ظواهر آنها توجه کنیم . آنها می خواهند آزادگی و ظلم ناپذیری و عدالت و ... را از مسلمانان بگیرند .

 

سردار حسینی با اشاره به گروه خون ریز و خبیث داعش اظهار داشت : استکبار جهانی گروهی خبیث به اسم داعش و به نام گروهی از مسلمانان به وجود آورده است که این گروه هیچ وجه اشتراکی با اسلام و مسلمین ندارند و این گروه در واقع به جان مسلمانان افتاده است.

 

 

این پیشکسوت جبهه های جنگ گفت : داعش با نام مسلمانان اقدام به کشتن مسلمانان می کند ، به ناموس مسلمانان تجاوز می کند ، زیرساخت کشورهای مسلمان را نابود می کند و مهمتر از هر چیزی نیروی انسانی مسلمانان را با قتل و کشتار و ترور از به شهادت می رساند .

 

سردار حسینی گفت : داعش اقداماتی انجام می دهد که خلاف دین و ایمان هر کسی است و خط قرمزهای اسلام را نیز این گروه زیر پا نهاده اند.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در پایان ضمن تشکر دوباره از روحانیون و مردم منطقه و اشاره به برخی از محرومیت ها و کاستی ها و تلاش برای رسیدن به وضعیت مطلوب تر بیان داشت : نعمت امنیت بسیار مهم و گرانقدر است و می طلبد همه با هم برای حفظ این نعمت بزرگ همچون گذشته دست در دست هم اجازه نفوذ و نا امنی به بیگانگان ندهیم.

 

فرماندار ثلاث باباجانی نیز در این همایش هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و اظهار داشت : دفاع مقدس انقلاب اسلامی را در برابر نقشه ها و توطئه ها بیمه کرد.

 

 

علی اکبر اکبری با گرامی داشتن یاد و خاطره شهیدان دوران دفاع مقدس به ویژه شهدا منطقه شیخ صله گفت : آبادانی و امنیت کشور امروزه مدیون خون شهدا است.

 

اکبری با اشاره خدمات دولت در حوزه های مختلف راه ، برق ، آب آشامیدنی ، بهداشت و آموزش و پرورش ، کشاورزی و ... اظهار داشت : دولت تا رسیدن به نقطه مطلوب از تلاش و کوشش خود دست بر نخواهد داشت .

 

وی افزود : برای سازماندهی بازارچه مرزی شیخ صله  برنامه های خوبی تهیه و در دست اقدام است و انشاءالله به زودی اجرای خواهد شد.

 

فرماندار ثلاث باباجانی در پایان گفت : دام داری ، باغداری و کشاورزی از دیگر پتانسیل های این منطقه  است و انتظار می رود مردم منطقه با توجه اهمیت  موارد ذکر شده به این مقوله جهت رشد و شکوفایی منطقه پیش قدم باشند .

دیدگاه شما