آخرین اخبار

8. مهر 1395 - 13:04   |   کد مطلب: 294526
شاخ شمیران: همایش هفته سالمند و روز جهانی قلب در شهرستان ثلاث باباجانی با حضور مسئولین و عموم مردم برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، به مناسبت هفته جهانی سالمند با شعار نه علیه هر گونه تبعیض سنی (4 الی 10 مهرماه) و روز جهانی قلب با شعار مهربانی با قلب - نیرو بخش زندگی( 8 مهرماه) در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ثلاث باباجانی با حضور  امام جمعه ثلاث باباجانی ، فرمانده سپاه ثلاث شهرستان ، بخشدار مرکزی ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و مسئولین ثلاث باباجانی برگزار شد.

 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در این همایش با اشاره به شعار امسال "نه علیه هر گونه تبعیض سنی" به بیان اهمیت سلامت سالمندان و سفارش تکریم سالمندان در آموزه های دینی پرداخت.

 

 

ملا احمد شیخی گفت : امیدواریم بتوانیم به عنوان حامیان سلامت و با برنامه‌ریزی های موثر شبکه بهداشت و درمان برای سلامت سالمندان، سالم پیر شدن و راه‌های پیشگیری از بیماری‌های دوران سالمندی، قدم‌های مثبتی برداریم.

 

 وی افزود : سالمندان در معارف دینی به معمران معروفند به دلیل عمر طولانی که خداوند کریم به آنها عنایت کرده است و همچنین صحابه معتقدند که دوره سالمندی دوره پختگی، کمال شخصیت انسان از نظر اخلاقی و فکری می‌باشد.

 

 

ماموستا شیخی در ارتباط با روز جهانی قلب نیز اظهار داشت : با توجه به اینکه بیماریهای قلبی عروقی بیشترین عامل مرگ و میر در جهان است راههای پیشگیری از ابتلا به آن تغذیه سالم و ورزش است.

 

 

در ادامه این همایش دکتر علیخانی دکترای مشاوره در زمینه برقراری ارتباط و تعامل مناسب جوانان با سالمندان، اظهار داشت : اگر سالمندان قوت و نیروی جوانان و جوانان، تجربه و خرد سالمندان را داشتند، دنیای آبادتر و بهتری پیش رو داشتیم.

 

 

وی خاطرنشان ساخت : تغذیه سالم و پرهیز از مصرف غذاهای چرب نیز یکی از دیگر از راههای جلوگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی  و بیماری های دوران سالمندی می باشد.

 

 

در پایان این همایش از سالمندان و مدد جویان کمیته امداد با اهداء بسته های بهداشتی از طرف شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی تقدیر بعمل آمد.

دیدگاه شما