آخرین اخبار

11. مهر 1395 - 15:08   |   کد مطلب: 294536
شاخ شمیران:همایش روز ملی خانواده و تکریم از بازنشستگان آموزش و پرورش ثلاث باباجانی با حضور مسئولین در ثلاث باباجانی برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، مراسم روز ملی خانواده وتکریم ازبازنشستگان شهرستان در محل دبیرستان تزکیه  با حضور امام جمعه ،فرماندار ،مدیر آموزش و پرورش ، شورای اداری ،بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان و اولیاء دانش آموزان برگزار شد.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی در این همایش اظهار داشت : پیوند فرزندان با پدران و مادران و ارتباط آنان با همدیگر یک ارتباط بسیار ارزشمند است.

 

ایوب محمدی پور گفت : انتقال تجربیات بزرگان به کوچکترها و اینکه فرزندان ما یاد بگیرند رسم و رسوم و سنت های پیشینیان را در حوزه تعلیم و تربیت بیاموزند یک سنت حسنه است.

 

 

محمدی پور با اشاره به مسایل و مشکلات آموزش و پرورش از حسن نیت مسئولان نظام و دولت  در مورد آموزش و پرورش  تشکر و قدر دانی کرد. 

 

 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی نیز در این مراسم ضمن بزرگداشت روز ملی خانواده با اشاره به ارتباط ضعیف خانواده های در عصر کنونی بیان داشت : اعضای خانواده با همدیگر ارتباط کمتری دارند و به محض برگشت از محل کار یا مدرسه خود را درگیر فضاهای مجازی ، رسانه و فن آوری می کنند و این امر موجب آسیب پذیری بنیان خانواده می شود .

 

 

ملا احمد شیخی گفت : ما باید ضمن استحکام و ارتباط این نهاد مهم ، آموزه های دینی مان را در بین فرزندانمان تقویت کنیم.

 

ماموستا شیخی افزود : در دین مبین اسلام ، خانواده یکی از مهمترین ارکان جامعه محسوب می شود و پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی بند وباری و ارتقاء جایگاه آن و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مواردی است که اسلام به آن سفارش کرده است.

 

 

 وی در ادامه گذری بر وضعیت فرهنگیان داشت و به مقایسه وضعیت معلمان در گذشته و حال پرداخت.

 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت : در گذشته علی رغم مسائل و مشکلات زیاد ،زحمت و تلاش قشر فرهنگی جامعه در آن دوران قابل تقدیر بوده است و از این عزیزان و خانواده آنان بابت همراهی و همدلی و تحمل کمبودها و مشکلات تشکر و قدردانی کرد.

 

 

ماموستا شیخی در ادامه سخنانش از مردم خواست در سنگر تعلیم و تربیت، دستگاه فرهنگی جامعه را که طلایه دار مبارزه با تهاجم فرهنگی است یاری کنند و با مشارکتهای مالی در جهت رفع مشکلات این نهاد سعی و تلاش نمایند. 

 

 

همچنین در این مراسم یکی از بازنشستگان به بیان خاطره گویی از روزهای  اول خدمت خود پرداخت .

 

 

لازم به ذکر است مراسم روز ملی خانواده با تجلیل از چند خانواده برتر و همچنین تعداد سه نفر از معلمانی که به تازگی به کسوت بازنشستگی نائل آمده اند به پایان رسید.

دیدگاه شما