آخرین اخبار

19. آذر 1395 - 21:52   |   کد مطلب: 294956
شاخ شمیران: سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد با آنتونیو گوترس دبیر کل آینده سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کرد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، به نقل ازایلنا ،گوترس که از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی کار خود را اغاز می‌کند در این دیدار با تقدیر از سیاست های حمایتی ایران در مورد پناهندگان که وی در دوران کار خود به عنوان کمیسر عالی پناهندگان با آن آشنایی عمیقی پیدا کرده است، گفت: ایران از نظر وی از موقعیت ممتازی بر خوردار است و کشوری است که با سابقه تمدنی و فرهنگی و تاریخی خود نقش برجسته ای در جامعه بین المللی و بویژه در منطقه خاور میانه بر عهده دارد.

وی تاکید کرد: هدف اصلی وی به عنوان دبیر کل جدید این است که در حل بحران‌های منطقه ای و بین المللی نقش مفید، بی طرفانه و مثبتی بر عهده گیرد و از رنج و آلام انسان‌ها که در سراسر جهان شاهد آن هستیم تا حد امکان بکاهد.

نماینده دائم کشورمان نیز در این دیدار با تبریک به دبیر کل جدید سازمان ملل متحد اظهار داشت: مواضع بیطرفانه، صادقانه و انسانی دبیر کل قطعا موجب موفقیت وی در انجام وظایفش در قبال جامعه جهانی خواهد شد.

خوشرو افزود: ریشه بحران های منطقه ای را باید در گسترش خشونت و افراطی گری جستجو کرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در همکاری با سازمان ملل متحد درگسترش صلح و ثبات درمنطقه از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد.

نماینده دائم ایران برجام را نتیجه مذاکرات فشرده و طولانی با اعضای دایم شورای امنیت دانست که نه تنها همه طرف‌ها، بلکه همه اعضای سازمان ملل را متعهد به اجرا و حفاظت از آن می داند، براین اساس مصوبه اخیر کنگره امریکا و تمدید قانون تحریم ایران (ایسا) با تفاهمات بین المللی وتعهدات آمریکا و نیز اهداف برجام مغایرت دارد.

وی از دبیرکل سازمان ملل متحد در خواست کرد که از همه طرف‌های برجام بخواهد تا به تعهدات خود پایبند بمانند.

در پایان نماینده دایم کشورمان از دبیرکل جدید سازمان ملل برای انجام یک دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد .

دیدگاه شما