پربیننده ها

آخرین اخبار

21. فروردين 1396 - 12:05   |   کد مطلب: 295431
شاخ شمیران: فرمانده پلیس فدرال عراق از طراحی و آمادگی نیروهای پلیس فدرال عراق برای عملیات باز پس گیری مسجد نوری خبر داد.

تلگرام

به گزارش سرویس ترجمه شاخ شمیران، فریق رائید شاکر جودت، این را هم آشکار کرد در این آماده سازی که 60٪ پیشرفت فیزیکی داشته توانستیم خطوط دفاعی داعش را در دور و بر مسجد شکست دهیم .

 

به گفته این فرمانده، پلیس فدرالی عراق مرکز فرماندهی داعش در منطقه خوسر در محله 17 جولای موصل هدف قرار داده که در انجام آن شش سرکرده میدانی این گروهک کشته شده اند .

 

همچنین آشکار ساخت عبدالله معروف به ابو اسامه ، که پیشتر سرباز ارتش عراق بود همراه مجید محجوب معروف به ابو انفال ،مسئول سپاه العصر داعش و فارس صعودی مسئول اطلاعاتی طرف راست موصل که در کنترل داعش است کشته شده اند .

 

همچنین ابو هارون مصری مسئول محور محله 17 جولای همراه با رافع محمود حیالی معروف به ابو انس حجازی مسئول اداره ولایت نینوا حسن زیدان مسئول اطلاعات داعش کشته شده اند .

 

فریق رائید شاکر جودت ماه گذشته اعلام کرده بود که نیروهایشان 150 متر در منطقه قدیب البان پیشروی کرده اند که 300 متر از مناره حدبا فاصله دارد ،پنچ تونل را کنترل کرده اند که داعش از آن برای رساندن کمک تسلیحاتی و پشتیبانی به نیروهایش استفاده کرده اند .

 

مناره حدبا در بخش راست موصل در کنار مسجد النوری واقع است که ابوبکر بغدادی در سال 2014 از آنجا خلافت داعش را اعلام کرد.

 

روز اول اسفند ماه سال گذشته مرحله دوم عملیات آزاد سازی غرب موصل آغاز شد ، در چند هفته گذشته پلیس فدرالی و نیروهای ویژه  وزارت داخلی پیشرفتهای چشمگیری به دست آورده اند .

 

فریق رائید شاکر جودت در اواخر ماه گذشته در اعلامیه ای گفته  بود از آغاز عملیات باز پس گیری غرب موصل پلیس فدرال عراق 62 هدف را کنترل کرده که چندین محله و ساختمان حکومتی را هم شامل میشود .

 

همچنین آشکار ساخت مساحت 330 کیلومتر مربع از خاکمان را در بخش راست موصل آزاد و صدها نفر از نیروهای داعش و 268 اتومیبل و موتور سیکلت بمت گذاری شده را منهدیم کرده ایم .

دیدگاه شما