آخرین اخبار

11. شهريور 1396 - 15:12   |   کد مطلب: 295777
شاخ شمیران:ائتلاف بین المللی ضد داعش اعلام کرد به کاروان گروه افراط‌گرایان و خانواده‌های آنها که اکنون در صحرای سوریه هستند اجازه نخواهیم داد به سمت مرز عراق حرکت کنند.

تلگرام

به گزارش سرویس ترجمه شاخ شمیران، طی توافق داعش با حزب الله لبنان و ارتش سوریه صدها نیروی این گروه در مناطق تحت اشغال خود در مرز سوریه و لبنان عقب نشینی کردند.

 

ائتلاف بین المللی در بیانه ای اعلام کرد جلوی حرکت این کاروان به سمت شرق و مناطق تحت کنترل داعش در نزدیکی مرز عراق را می‌گیرد.

 

دیروز سرهنگ ریان دیلون، سخنگوی ائتلاف گفت که این کاروان شامل ۳۰۰ مرد مسلح گروه داعش به همراه ۳۰۰ نفر اعضای خانواده‌های آنها است.

 

وی افزود : نیروی هوایی ائتلاف با حمله‌های هوایی خود مانع عبور این کاروان از مناطق تحت کنترل این گروه در مرز سوریه و عراق شد.

 

این مقام نظامی تاکید کرد: کوچ تروریستها از جایی به جای دیگری همیشگی نیست.

 

پیشتر سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش گفته بود توافق میان سوریه ، حزب الله و گروه داعش برای انتقال اعضای مسلح این گروه به شرق سوریه بدون آگاهی آنان انجام شده است .

 

همچنین وی به این اشاره کرد که ما برای نابودی داعش اینجا هستیم اگر اعضای این گروه را پیدا کنیم و امکان حمله آسمانی باشد به یقین انجام خواهیم داد .

دیدگاه شما