آخرین اخبار

17. آذر 1396 - 21:12   |   کد مطلب: 295927
شاخ شمیران: ملا احمد شیخی گفت : ما مسلمانان باید رهرو پیامبر گرامی اسلام(ص) و یاران صدیق و باوفایش باشیم و اخلاق و راه و روش آنان را در پیش بگیریم .

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، نماز جمعه شهرستان ثلاث باباجانی با حضور مردم مذهبی و متدین ثلاث باباجانی در مسجد جامع شهر تازه آباد به امامت ملا احمد شیخی برگزار شد. 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در ابتدای خطبه های این هفته از نماز جمعه از خدمات ادارات برق و شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی تقدیر و تشکر کرد و افزود : این ادارات به صورت ویژه بعد از وقوع زلزله در حال کمک رسانی به زلزله زدگان هستند و فعالیت شبانه روزی آنان قابل تقدیر و تشکر است .

ملا احمد شیخی در ادامه گفت : ما مسلمان و پیرو دین مبین اسلام هستم پس باید همه اخلاق و رفتارمان اسلامی باشد .

ماموستا شیخی افزود : ما باید پیرو اخلاق حسنه پیامبر گرامی اسلام(ص) و یاران صدیق و باوفایش باشیم و راه و رفتار آنان را در پیش بگیریم .

وی با بیان برخی از روایات از فداکاری های انصار و مهاجرین و همچنین یاران پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: مسلمانان صدر اسلام از خود می گذشتند تا برادران و خواهران خود را یاری کنند .

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی بیان داشت: اصحابه پیامبر گرامی اسلام اهل اسراف نبوده اند بلکه اهل همکاری بوده اند و یاری دادن انصار و مهاجرین در هنگام مشکلات برگ درخشانی در تاریخ بشریت است .

ملا احمد شیخی افزود : مهاجرین افرادی بودن بی توقع با عزت نفس بالا و انصار نیز که اهل مدینه بودند مسلمانانی بودند که از خانه و کاشانه خود گذشتند تا برادران و خواهران خود را یاری کنند و این است اسلام واقعی .

ماموستا شیخی در ادامه خاطرنشان ساخت : در زمان حاضر غرب از اخلاق حسنه اسلامی الگو برداشته اند و اخلاق ما را ترویج داده اند چنانکه می بینم در کشورهای خارجی اسراف کمتر دیده می شود و ترحم در بین آنها نسبت به یکدیگر و طبیعت و ... بیشتر دیده می شود .

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی با گذر به زلزله اخیر منطقه گفت : ما باید اخلاق اسلامی داشته باشیم . 

ملا احمد شیخی گفت: چرا برخی از ما باید احتکار کنند و یا صد پتو انبار کنند و دیگری چیزی نصیبش نشود و یا اینکه چرا برخی ها وسایل اضافی خود را به همسایه خود که نیازمند است نمی دهند.

ماموستا شیخی بیان داشت : این اخلاق که اکنون مشاهده می کنیم اخلاق اسلامی نیست و مسلمانان باید در کار و رفتار خود تجدید نظر کنند. 

وی افزود : چرا نباید بهداشت را رعایت کنیم و یا محیط خود را تمیز نگاه نداریم . چرا باید همیشه نیازمند باشیم اما خود چیزی نداشته باشیم که ببخشیم. 

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در ادامه سخنان خود به مسله انتقال پایتخت رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی اسلام به بیت المقدس پرداخت و گفت : این نقشه دشمنان اسلام است و ما مسلمانان هرگز  این امر را قبول نخواهیم کرد چراکه قدس قبله اول مسلمین است .

ماموستا شیخی در پایان از نمازگزاران خواست تا به نشانه اعتراض به این حرکت بعد از نماز جمعه راهپیمایی اعتراضی داشته باشند که این راهپیمایی با حضور نمازگزاران زلزله زده شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

دیدگاه شما