آخرین اخبار

8. دى 1396 - 13:54   |   کد مطلب: 295944
امام جمعه ثلاث باباجانی؛
در این روزهای سخت فقرا را از یاد نبرید
شاخ شمیران: ملا احمد شیخی گفت : زلزله آزمایش بزرگی الهی در این دنیا بود و اینکه تلنگری برای اینکه فقرا را از یاد نبریم .

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، نماز جمعه شهرستان ثلاث باباجانی با حضور مردم مذهبی و متدین شهرستان در مسجد جامع شهر تازه آباد به امامت ملا احمد شیخی برگزار شد.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در ابتدای خطبه های این هفته از نماز جمعه با تشکر از اداره اطلاعات شهرستان اظهار داشت : در مدت این بحران اداره اطلاعات شهرستان ثلاث باباجانی بسیار خوب عمل کرد و با رصد خوب و به موقع جلوی بسیاری از سوءاستفاده ها را شهرستان گفت که جای تشکر و قدردانی است .

ملا احمد شیخی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت : به مباحث زلزله از دیدگاه دین مبین اسلام پرداخت .

ماموستا شیخی همچنین با بیان اینکه در این زلزله بسیاری ها قسمت و یا تمام مال و اموال خود را از دست داده اند عنوان کرد : این گونه نشانه ها که قدرت خداوند متعال را برای ما نمایان می کند بیانگر این مسله مهم است که خداوند در این دنیا به ما تذکر می دهد.

وی افزود : خداوند تذکر می دهد که اعمال تان را الهی کنید قبل از آن که عذاب الهی به سراغ تان بیاید و این در واقع فرصتی است که پروردگار عالمیان به ما داده است تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم .

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت : در این روزهای سخت که همه ی ما به چشم خود عذاب الهی را دیدیم و در یک چشم به هم زدن دار و ندارمان را از دست دادیم باید بیشتر مراقب رفتار و اعمال خودمان باشیم .

ملا احمد شیخی عنوان کرد : در این روزهای سخت نباید کمک به فقرا را از یاد ببریم و باید بیشتر از زمان گذشته به آنها توجه کنیم .

ماموستا شیخی افزود: اگر کسی چیزی اضافه دارد نباید احتکار کند و باید آن را به نیازمندان بدهد و این وظیفه شرعی هر کس است .

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در پایان با نقل برخی از آیات قرآن و احادیث با اشاره به برخی از داستان های از گذشتگان به اهمیت دادن صدقه به فقرا پرداخت .

دیدگاه شما