آخرین اخبار

12. اسفند 1396 - 14:46   |   کد مطلب: 296120
شاخ شمیران: صبح امروز 10 قطعه کبک که از ید متخلفان گرفته شده بود در طبیعت شهرستان ثلاث باباجانی آزاد شدند.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، ظهر امروز(سوم مارس) مصادف با روز جهانی حیات وحش با حضور فرماندار ، مسئولین ادارات و دوستداران طبیعت تعدادی از پردگان به دامان طبیعت برگشتند.

 

براساس این گزارش تعداد 10 قطعه کبک که تعدادی از آنها توسط شکارچیان در قفس بودند امروز آزاد شدند.

 

رئیس محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی در مراسم آزادسازی این پرندگان اظهار داشت :‌ پرندگان از اعضای لاینفک طبیعت هستند و حبس آنان زیان جبران ناپذیری به طبیعت خواهد زد.

 

جهانگیر امیری گفت :‌ امروز تعداد 10 قطعه کبک وحشی به دامان طبیعت بازخواهند گشت و این خود نشان از اهمتام و اهمیت این پرندگان دارد و اداره محیط زیست در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهد بست .

 

 

امیری خاطرنشان ساخت :‌ تعدادی از پردگانی که امروز رهاسازی می شوند از شکارچیان متخلف کشف و ضبط شده است که پرونده آنان جهت سیر مراحل قانونی به دادگاه محترم ارسال شده است .

 

وی همچنین گفت :‌تعدادی دیگری از این پرندگان از طرف همیاران محیط زیست تحویل داده شده است و حتی یکی از پرندگان توسط خانم معصومه سلیمانی با مبلغ 100 هزارتومان جهت آزادسازی خریداری شده است که امروز آزاد می شوند .

 

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی در پایان بیان داشت : آزاد سازی پرندگان یکی از مهمترین دغدغه های اداره محیط زیست است و از تمامی مردم عزیز درخواست می شود درصورت مشاهده تخلفات ،‌ به اداره محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی اطلاع دهند.

 

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی نیز در حاشیه آزاد سازی پرندگان وحشی اظهار داشت :‌تمامی حیونات مخلوقات خداوند هستند و نباید انسان های مومن در این خصوص دچار معصیت شوند و مخلوقات خداوند را در بند کنند .

 

 

صادق خدادادی با تشکر از زحمات اداره محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی و همیاران محیط زیست بیان داشت :‌ کار شما بسیار ارزشمند است و این امر هم در دنیا و هم در قیامت موجب سربلندی انسان ها می شود.

 

خدادادی گفت :‌ اقدام یک بانوی ثلاثی برای خرید کبک و آزادسازی آن کاری بسیار پسندیده و نیکو است .

 

 

فرماندار ثلاث باباجانی عنوان کرد :‌ این اقدام نشان از فرهنگ بالای دینی مردمان این منطقه است که حاضر هستند برای رهاسازی پرندگان از جیب خود هزینه کنند و این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

 

 

در پایان با رهاسازی این پرندگان ،‌ تعداد 10 قطعه کبک به دامان طبیعت بازگشتند.

 

دیدگاه شما