آخرین اخبار

15. اسفند 1396 - 17:54   |   کد مطلب: 296133
شاخ شمیران: رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: اتصال گروه‌های جهادی به کار باعث تسریع درعملیات اسکان زلزله زدگان در مناطق غرب کشور شده است.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، به نقل از بسیج سردارپاسدار نعمان غلامی اظهار کرد: به دلیل تراکم منازل، چند طبقه بودن ساختمانها و محدودیت اسکان موقت در مناطق ی از غرب کشور محدودیت‌هایی وجود دارد.

 

رییس بسیج سازندگی درباره اسکان اضطراری، اسکان موقت و یا اسکان دائم زلزله زدگان غرب کشور گفت: تمرکز سپاه بیشتر بر روی اسکان موقت در روستا‌ها بوده، که تاکنون با موفقیت انجام شده است.

 

وی افزود:قرارگاه خاتم الانبیا تاکنون نزدیک به هشت هزار و 100 کانکس و بسیج نیز بیش از پنجهزار و 100 کانکس مردمی در منطقه زلزله زده بنا کرده است.

 

سردار غلامی در زمینه اسکان دائم در مناطق شهری افزود: به دلیل تراکم منازل،مشکلاتی وجود دارد که هنوز برطرف نشده است.

 

وی اظهار کرد: در روستا‌ها به دلیل وصل شدن گروه‌های جهادی به منظور ساخت و ساز در روستا‌ها و نیز فراهم بودن مقدمات، شروع کار سریع‌تر از مناطق شهری انجام گرفت.

 

سردار غلامی افزود: بسیاری از مجموعه‌های گروه‌های جهادی، بنیاد تعاون و بسیج فعالیت خود را در زمینه ساخت و ساز برای مردم شروع کرده اند.

 

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.

 

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

دیدگاه شما