آخرین اخبار

20. اسفند 1396 - 17:07   |   کد مطلب: 296148
شاخ شمیران:امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: وقوع زلزله اخیر در استان هرچند اثرات مخربی داشت، اما سبب شد اتحاد اسلامی و همدلی مذاهب منطقه بیشتر شود.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، ماموستا ملااحمد شیخی در همایش بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که پیش از ظهر امروز با حضور مسؤولان استانی در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مسجد جایگاه فعالیت گروه‌های فرهنگی و مقرب به درگاه الهی است.

 

امام جمعه ثلاث باباجانی با بیان اینکه مساجد کشور هرچند از مادیات کمی برخوردار است، اما محل فعالیت‌های معنوی محسوب می‌شود، گفت: اگر اهل عبادات و قرآن کریم نباشیم از برکات آن بهره‌ای نمی‌بریم، لذا باید جان‌های ما با آیات نورانی قرآن و اذان عجین شود.

 

وی با اشاره به اینکه توجه به نماز و مسائل دینی در جامعه اسلامی حائز اهمیت است، تاکید کرد: نماز جماعت برابر با مراسمات رفیع حج است و جایگاه معنوی انسان را ارتقا می‌دهد.

 

این مسؤول یادآور شد: بیشتر کمک‌های مردمی در زلزله اخیر استان از محل مساجد و کانون‌ها سرچشمه گرفته است و باید از این ایثار و رشادت‌ها تقدیر کرد.

 

وی عنوان کرد: زلزله اخیر در شهرستان سرپل‌ذهاب هرچند آوارگی و تبعاتی داشت، اما آثار و برکاتی همچون وحدت را به ما نشان داد و عملا این اقدامات را از سوی اقلیت‌های مذهبی سنی و شیعه مشاهده کردیم که امیدواریم این اتحاد اسلامی بیشتر شود.

 

امام جمعه ثلاث باباجانی تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید حفظ و گسترش داده شود و اگر این سنگرهای معنوی تقویت شود جامعه اسلامی پیشرفت می‌کند.

 

این مسؤول افزود: افراد متعهد، انقلابی، ولایت‌مدار و مسجدی باید همواره به ارزش‌ها و اعتقادات دینی پایبند باشند و در حال عبادت و راز و نیاز با خداوند متعال و خدمت به خلق تلاش کنند.

دیدگاه شما