پیغام خطا

  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در calendar_systems_form_alter() (خط 334 از /home/shakhshe/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).

آخرین اخبار

10. آوریل 2018 - 11:45   |   کد مطلب: 296215
شاخ شمیران: با حضور نمایندگان کمیسیون اصل 90 جلسه شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.

تلگرام

به گزارش شاخ شمیران، صبح امروز با حضور نمایندگانی از اصل کمیسیون 90 و رئیس ستاد بحران استان کرمانشاه ، جلسه شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست فرماندار در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان ثلاث باباجانی با هدف بررسی نیازها و مشکلات شهرستان برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در این جلسه با تشکر از حمایت های مجلس شورای اسلامی و پیگیری نمایندگان محترم در خصوص مشکلات مردم مناطق زلزله زده اظهار داشت : این اقدام نمایندگان مایه دل گرمی و قوت قلب مسئولین دستگاه های اجرای خواهد بود.

 

صادق خدادادی با اشاره به محرومیت های شهرستان ثلاث باباجانی عنوان کرد : شهرستان محروم و مرزی  ثلاث باباجانی قبل از زلزله نیز به دلیل محرومیت به نوعی زلزله زده بوده است .

 

خدادادی افزود : مردمان این خطه دین خود را نسبت به انقلاب و نظام با حفاظت و حراست از مرزهای کشور از دوران دفاع مقدس گرفته تا اکنون اداء کرده اند و کارنامه ی درخشان مردمان این دیار گواه همه چیز است .

 

 

وی بیان داشت : امروز مردم محروم ثلاث باباجانی چندین عنوان را با خود یدک می کشند که هر کدام از آنها به تنهایی برای محرومیت یک منطقه کافی است .

 

فرماندار ثلاث باباجانی در ادامه افزود : منطقه محروم ، مرزی ، جنگ زده و اخیر هم زلزله زده از عنوان های است که متاسفانه ثلاث باباجانی با خود یدک می کشد.

 

صادق خدادادی با اشاره به تلاش های شبانه روزی مسئولین ادارات شهرستان ثلاث باباجانی گفت : خود مسئولین و خانواده های آنان زلزله زده بودند اما  آنها قبل از اینکه به خانواده خود برسند به یاری مردم شتافتند و بیشتر ادارات ما به صورت شبانه روز مشغول به فعالیت بودند.

 

خدادادی همچنین عنوان کرد : مرکز زلزله مخرب غرب ثلاث باباجانی بوده است و می طلبد مسئولین محترم توجه ویژه ای به این دیار محروم داشته باشند .

 

 فرماندار ثلاث باباجانی همچنین گفت : این شهرستان در حوزه راه های روستایی ، آب آشامیدنی روستاها و مشکلات فاضلاب برخی روستاها ، گاز کشی به روستاها و در نهایت مسایل درمانی بخصوص بیمارستان مشکلات عدیده ای دارند که نیازمند توجه ویژه دولت در این حوزه هستند.

 

فرماندار ثلاث باباجانی در پایان از ستاد معین کردستان بابت ارائه خدمات و نظارت خوب تقدیر و تشکر کرد.

 

در ادامه این جلسه نیز ادارات شهرستان نیازمندی و مشکلات ادارات خود را بیان کردند.

 

معاون هلال احمرشهرستان ثلاث باباجانی در این جلسه یکی از نیازمندهای ثلاث باباجانی در شرایط کنونی را تکمیل سوله امدادی هلال احمر شهرستان عنوان کرد.

 

 

سامان حیدری همچنین گفت : احداث دو پایگاه امداد و نجات در شهرستان ثلاث باباجانی با توجه به وسعت زیاد شهرستان از دیگر نیازمندی های ضروری این شهرستان محروم و زلزله زده است.

 

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ثلاث باباجانی نیز با اشاره خدمات این اداره اظهار داشت : در ۱۸ ساعت اولیه زلزله ارزیابی اولیه از میزان خسارت زلزله توسط بنیاد مسکن شهرستان انجام گرفت .

 

مهندس میرانی افزود : در مدت زلزله ۳۰ روستا نیاز به اصلاح داشتن که انجام گرفت .

 

وی همچنین گفت : کار جابجایی ۳ روستا در ثلاث باباجانی انجام گرفت و به صورت اورژانسی نیز طرح این روستاها انجام شد .

 

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ثلاث باباجانی در این جلسه اظهار داشت : متاسفانه قشر واحد های صنفی و خسارات آنان نادیده گرفته شده است .

 

 

جبار عثمانی با اشاره به خسارت بالای برخی از واحد های صنفی گفت : مثلا  برخی از واحدهای صنفی شیشه و کاشی و سرامیک ۱۰۰ میلیون تا ۴۰۰ میلیون خسارات دیده اند که متاسفانه تاکنون خسارتی به آنان پرداخت نشده است .

 

رئیس اداره گاز شهرستان نیز با ابراز گلایه از عدالت گاز رسانی در ثلاث باباجانی اظهار داشت : روستاها و شهر ازگله از عدالت گاز رسانی کشور محروم هستند.

 

جمال رامین افزود : در حوزه گاز رسانی باید توجه بیشتری به نقاط محروم و جنگلی شود چرا که در صورت بهره مندی از نعمت گاز دیگر ما شاهد تخریب جنگل ها و محیط زیست نخواهیم بود اما همانطور که مستحضر هستند ثلاث باباجانی دارای پوشش مناسب جنگلی است و عدم گازرسانی به روستاهای شهرستان و استفاده برخی از روستاها از چوب درختان به عنوان منبع انرژی گرمایشی موجب از بین رفتن این سرمایه ملی خواهد شد.

 

 

رامین خاطرنشان ساخت : شهر ازگله و بیش از 60 روستای بالای 20 خانوار فاقد گاز هستند .

 

رئیس اداره گاز گفت : همچنین می طلبد که مزایایی برای کارمندان مناطق محروم و زلزله زده اعمال شود و برای کارمندانی که این مناطق خدمت می کنند با مناطق برخوردار تفاوت وجود داشته باشد تا انگیزه ای باشد برای کارمندان و مانع از افزایش تقاضای انتقالی آنان.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی نیز گفت : ما در شهرستان۳۴ خانه بهداشت و ۵ مرکز درمانی داریم .

 

دکتر پویان احمدی گفت : تنها دغدغه ما و مردم احداث بیمارستان شهرستان است .

 

دکتر احمدی با تشکر از فرماندار بابت توجه به حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت : کا از لحاظ اعتبار مشکل نداریم اما متاسفانه مشکل اصلی در شهرستان ادارات خدمات رسان وبحث شهرداری شهر تازه آباد است که برای خدمات و انشعابات درخواست هزینه های سنگینی دارند .

 

وی در بخش های دیگری از سخنان خود عنوان کرد : مشکل زیر ساخت اینترنت را در بسیاری از روستاها داریم و با توجه به اینکه خانه بهداشت های اکنون به سامانه آنلاین سیب متصل هستند و باید خدمات را از این طریق ثبت و برنامه ها را پیگیری نمایند می طلبد همت جدی در این حوزه نیز به عمل آید.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی همچنین در بحث بیماری های شایع در مناطق زلزله زده اظهار داشت : در بحث بیماری سالک نیز سم پاشی انجام خواهد شد و تاکنون هیچ گزارشی از بیماری های که در سایر مناطق زلزله زده شاهد آن بوده ایم را نداریم .

 

رئیس حوزه بانک های ملی در اورامانات  نیز در این جلسه اظهار داشت : بانک ها قشر مظلومی هستند .

 

صفری گفت : خدمات خوبی ارائه شده و پرداخت های وام به متقاضیان به روز شده است .

 

وی عنوان کرد : انتظار داریم دیگر شعبه های نیز قسمتی از پرونده های بانکی را برعهده بگیرند .

 

رئیس جهاد کشاورزی نیز اظهار داشت : ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خسارت دام پرداخت شده است .

 

مهندس حسن ویسی افزود : خسارات دام را نیز پرداخت کرده ایم و برخی هم نیز در دست پرداخت هستند.

 

 

مسئول ستاد معین استان کردستان نیز در این جلسه از از فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان ثلاث باباجانی تقدیر و تشکر کرد.

 

مهندس آور گفت : اگه حمایت های دوستان نبود کارها به این سرعت پیش نمی رفت. 

 

وی همچنین با اشاره نوسانات ارزی افزود : هم مردم و هم پیمانکاران دچار نگرانی شده اند چرا که در قیمت آهن آلات و ... تاثیر مستقیم می گذارد .

 

مسئول ستاد معین استان کردستان در پایان گفت : برخی از اهالی با توجه اعتقادات کارمزد را نمی گیرند و اعتقاد دارند که حرام هست و انتظار داریم در این حوزه توجهاتی صورت بگیرد .

 

نماینده کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت : از همه زحمات شما تشکر داریم.

 

حسن پور گفت : یکی از وظایف کمیسیون اصل نود ،بررسی عملکرد دستگاه ها و ... است که ما شاهد هستیم مسئولین بخصوص استاندار کرمانشاه در این زمینه با موفقیت عمل کرده اند.

 

وی بیان داشت : یکی دیگر از وظایف دیگر کمیسیون اصل 90 ثبت تجارب است و عملکرد مسئولین استان کرمانشاه در کشور و در برخی از آیتم ها در جهان بی سابقه بوده است و باید این تجارب ارزنده حفظ و انتقال داده شود تا خدای ناکرده اگر در مناطق دیگری این اتفاق افتاد بتوانیم به شیوه ای بهتر عمل کنیم.

نماینده کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پایان گفت : قبلا درخصوص اسکان اضطراری مشکل داشتیم اما در این مدت کوتاه این مشکلات برطرف شده و خواسته ها ارتقا یافته است و این نشان از موفقیت دستگاه های محترم دارد.

 

رئیس ستاد بحران استانداری کرمانشاه نیز با تشکر از فرماندار و مسئولین شهرستان اظهار داشت : عملکرد دستگاها قابل قبول بوده است .

 

محمودی با اشاره به مشکل آب برخی از روستاها گفت :  متاسفانه بارش های امسال بسیار کمتر از حد نرمال بوده است و امسال با کم آبی مواجه خواهیم شد و باید مدیریت آب را در تمامی استان انجام دهیم .

 

وی بیان داشت :آب متعلق به همه ی نسل ها است و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

 

 

رئیس ستاد بحران استانداری کرمانشاه همچنین گفت : درخواست از آقای حسن پور داریم که برای تامین اعتبارات شبکه آب روستای تمهیدات لازم را مدنظر قرار دهند.

 

محمودی در پایان با تشکر از پیگیری های خدادادی فرماندار ثلاث باباجانی اظهار داشت : وی برادر شهید می باشد و فردی از وزارت کشور بوده که از مرحله کارشناسی به فرمانداری رسیده و یقینا کار بلد می باشد و ان شاء الله با حضور ایشان در فرمانداری شهرستان شاهد پیشرفت و آبادانی بیشتر در این شهرستان محروم و مرزی باشیم.

دیدگاه شما